AKVAPO NABÍDKA


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Oblíbené produkty

Zboží si můžete vyzvednout v našem skladu v Cihlářově ulici č E170 po telefonické dohodě na tel. čísle 605281171 nebo 241722133. Po dohodě je možný odběr zboží i mimo pracovní dobu . Další informace na akvapo.cz , případně telefonicky .

Objednat můžete také na www.zoo-shop.cz : Pokud do poznámky uvedete " osobní odběr " budete vyzváni k odběru ve skladu v Cihlářově ulici e170 Praha 12 a ušetříte poplatek za přepravu .

Aktuální zprávy můžete sledovat na FB akvapo.czhit counter
×

Konduktometr EC

Přístroj měří elektrickou vodivost , tedy údaj v µs !
EC 3

Příprava přístroje před měřením
Baterie přístroje jsou vloženy v držáku baterii /1 / . Nový konduktometr je dodáván včetně baterií . Sejmeme ochranný kryt měřící komůrky /6/ , Vypínačem /3/ uvedeme přístroj do provozu a měřící komůrku ponoříme do roztoku , který potřebujeme měřit . POZOR : Přístroj není vodotěsný , smíme ponořit pouze spodní část a maximálně k vyznačené hranici ponoru - cca 5 cm .
Přístroj je nastaven při výrobě a jeho citlivost se bez vnějšího zásahu prakticky nemění , pokud je v pořádku napájecí baterie .
Případnou kalibraci je nutno provést velmi pečlivě , jinak se chyba přístroje spíše zvětšuje , takže doporučujeme citlivost měnit jen pokud měříme v oblasti nízkých vodivostí / cca 200 µs /. V takovém případě přístroj zkalibrujeme pomocí roztoku vodivosti 130 nebo 150 µs/cm ! Pokud se pro kalibraci přece jen rozhodneme , pak nejprve navštivte KALIBRACE EC 3 NA STRÁNKÁCH VÝROBCE .
POZOR normálový roztok je pouze roztok známé vodivosti , jeho vodivost se snadno změní přidáním i několika kapek roztoku jiné vodivosti / nezaměňujte s pufrem /.

Měření
Se zapnutým přístrojem /nezapomeňte sejmout ochranný kryt měřící komůrky / ponořeným přibližně 5 cm do zkoumaného roztoku několikrát lehce zakroužíme a po ustálení / cca 10 sekund / odečteme vodivost . Pro běžnou potřebu můžeme předpokládat , že platí 1°N = 32 µs/cm. Po měření je vhodné opláchnout sondu / komúrku / v destilované nebo demineralizované vodě a nasadit ochranný kryt . Nezapomeňte prosím , že demineralizovaná voda , prodávaná pro ošetření akumulátorů je často upravená pouze katexem mívá vodivost desítek až stovek µs/cm !

×

pH metr pH Pen

pH elektroda se musí stále udržovat vlhká !.
artemie

1. Všeobecný popis
Digitální pH-metr ve vodotěsném provedení / krytí IP67 / s vyměnitelnou vestavěnou pH elektrodou s velkým zobrazovačem LCD s dvoubodovou kalibrací. Nastavovací prvky jsou umístěny pod krytem baterií .

2. Elektrické zapojení
Přístroj je napájen ze 4 kusů baterií 1,5 V typu LR44 . Potenciál měřicí sondy je přiváděn na vstup operačního zesilovače . Pomocí proměnných odporů jsou nastaveny napěťové poměry tak , aby výstupní signál byl přímo úměrný hodnotě pH . Signál je zpracován a následně zobrazen LCD třiapůlmístným zobrazovačem . Jestliže zapomeneme pH metr vypnout , automaticky se vypne po cca 30 minutách .

3. Příprava elektrody před prvním měřením
Dodávaná elektroda je naplněná a stačí ji před měřením namočit na několik desítek minut do destilované vody nebo do pufru pH 7 . Měřicí elektroda poskytuje správné údaje pouze tehdy , když má zcela čistý povrch koncové baničky z měrného skla . Je třeba zajistit čistotu povrchu občasným otřením vatou , namočenou ve vodě nebo podle povahy znečištění krátkodobým ponořením do organických rozpouštědel , zředěné chromsírové směsi nebo do minerálních kyselin. Po očištění , zejména organickými rozpouštědly ( velmi dobře vyhovuje čistý aceton ) a jinými dehydratačními činidly je třeba máčet elektrodu několik hodin v destilované , nebo demineralizované vodě. Dbejte pokynů , uvedených v návodu k elektrodě ! POZOR ! pH elektroda je velmi citlivá na mechanické namáhání , její zničení je velmi snadné . Pokud nemáte zkušenosti s jejím čištěním , oplachujte elektrodu pouze v destilované vodě ! Po ukončení každého měření je třeba elektrodu dobře opláchnout a přechovávat v destilované vodě nebo v neutrálním standardním roztoku . K elektrodě je přiložen návod , řídíme se striktně tímto návodem , hlavně při dlouhodobém uchovávání . Elektroda se vždy skladuje namočená , způsob skladování má významný vliv na její životnost ! Při delším nepoužívání přístroje doporučuje výrobce skladovat pH elektrodu v 3M roztoku KCL . To významně prodlouží životnost elektrody .Samozřejmě , že pokud elektrodu potřebujeme opět používat , je třeba ji opět několik desítek minut máčet v destilované vodě .

4. Příprava přístroje před měřením
Do přístroje vložíme 4 baterie 1,5 V / pod víčkem 4 krytu baterií přístroje / . Přístroj zapneme vypínačem 1 , který je umístěn pod zobrazovačem . Měřicí elektrodu ponoříme do standardního roztoku ( pufru ) pH 7 a kalibračním prvkem pod krytem 4 označeným číslem 1 ( posuv ) nastavíme na zobrazovači údaj 7,00 Poté elektrodu opláchneme v destilované vodě , ponoříme do pufru pH 4 a prvkem číslo 2 ( nastavení ) nastavíme údaj 4,00 a postup zopakujeme do úplného souhlasu obou údajů. Pokud elektrodu dokonale neoplachujeme při přechodu z jednoho pufru do druhého , dojde ke znehodnocení pufrů . Po zkalibrování přístroje dobře upevníme víčko 4 tak , aby do přístroje nemohla vniknout voda .
Pufrování ( kalibrace ) před měřením je nutné z podstaty pH elektrody / otevřený systém / a pokud najdete v nabídce pH-metr s pH elektrodou , která nepotřebuje kalibraci , buďte velmi obezřetní . Kovové suché elektrody existují , ale jsou zcela nevhodné pro akvaristiku.

5. Měření
Elektrodu ponoříme do zkoumaného roztoku a jemně zamícháme v měřeném roztoku a po ustálení ( v roztoku s nízkou vodivostí až několik sekund ) odečteme údaj pH . Pokud údaj kolísá , doporučujeme vypnout vnitřní elektrická zařízení v akváriu , mohou být zdrojem rušení . Pokud při měření držíme pH metr v ruce , musíme vzhledem k citlivosti měřicí elektrody na statický náboj omezit veškeré pohyby.
Pro vyloučení vnějších vlivů na výsledek měření ( změna teploty , atmosferického tlaku , vlhkosti , nekvalitní baterie , ... ) doporučujeme před každou sérií měření kontrolní nastavení přístroje pomocí pufrů . Kalibraci doporučuje výrobce provádět nejméně 1 x za dva týdny .

×

artémie O.S.I

Artémie je vynikající živé krmivo pro akvarijní rybky.

artemie

Návod k líhnutí vajíček artemie podle dovozce:
Originál návodu naleznete na stránkách výrobce : zde
Nádoba na líhnutí: Použijte čiré plastové nebo skleněné láhve. /1 galon-4,5 l/
Přidejte 4 lžíce nejodidované stolní soli a 1 lžíci hořké soli síranu hořečnatého-epsomit- MgSO4 7H2O / Sal amarum seu anglicum /-/hustota 1,016/
Přidejte 2 čajové lžičky suchých vajíček artemií.
Během líhnutí intenzivně vzduchujte , aby všechna vajíčka byla v pohybu za všech okolností / vířila ve vodě/. Vzduch musí plynule proudit vzduchovacím kamínkem .
Optimální teplota vody k líhnutí je 82 až 85 ° F ( 28 až 29 °C ) .
Většina naupií se vylíhne po 24 - 30 hodinách . Po vylíhnutí naupií vyndejte vzduchování a počkejte 10-15 minut. Nevylíhnutá vajíčka se usadí u dna , prázdné obaly plavou na hladině ,vylíhlé naupie poskakují ve sloupci vody a shromažďují se směrem ke světlu. Odsajte je na jemné sítko pomocí plastové hadičky a properte vodovodní sladkou vodou.
Skladujte vajíčka na chladném, suchém místě. Pro maximální ochranu je možné vajíčka zmrazit .
Poznámka dovozce:
sladká voda obsahuje minimum solí: tzv. měkká voda obsahuje 0,004-0,006 %, tvrdá 0,003 - 0,05 %;
slaná voda (brakická) 0,05 – 3,0 %;
mořská voda má průměrně 3,5 % solí;
voda přesolená má více než 4 % .

×

Jak nakoupit

Pište , volejte , použijte FB . Rádi Vám poradíme .

akvapo

Nejjednodušší způsob je objednat zboží na zoo-shop.cz a po výzvě k odběru vyzvednout ve skladu Cihlářova e170 , 14200 Praha 12 . Při objednávce napište do poznámky " osobní odběr " , ušetříte 200 Kč za poštovné . Osobní odběr je samozřejmě zdarma a po domluvě v podstatě v libovolnou dobu .
Objednávky na telefonních číslech 241 722 133 a 605 281 171 přijmeme každý pracovní den od 8 do 12 hodin . Možná je i objednávka elektronickou poštou na akvapo(zavináč)volny.cz .

×

fluval FX 6

artemie
Filtr FLUVAL FX 6 pro velká akvária.

Nový vnější filtr Fluval FX-6 má výkon čerpadla 3500 litrů vody za hodinu a má ohromující filtrační kapacitu . Díky obsahu náplní produkuje nejčistší a nejzdravější vodu .
Filtrační média lze snadno umístit do odnímatelných zásobníků košů médií, které jsou ve středu vícestupňové filtrace. Koše jsou precizně navrženy k odstranění nečistot z vody, takže je filtrace účinnější. Koše pojmou celkem 5,9 l médií a lze je skládat v přesné kombinaci vrstev, pro co nejlepší kvalitu vody v akváriu. Každá z nich je obložena pěnovou vložkou pro efektivní mechanickém předčištění při filtrování. Snadné otvírání pomocí rukojeti umožňuje zvednout a oddělit koše rychle a snadno, takže běžná údržba je jednodušší.

×

EXIT a eSHa 2000

Všechny přípravky firmy eSHa jsou tolerovány i velmi citlivými rybkami.

artemie

Exit se vyznačuje výborným účinkem pro všem druhům „krupičky“ – lchtyophthirius, Oodinum i Importichthyo. V kombinaci s preparátem eSHa 2000 má velmi rychlý léčivý účinek proti Oodiniu. 20 ml přípravku je určeno na 1 000 l akvarijní vody.

eSHa 2000 je vynikající a již legendární přípravek pro prevenci i desinfekci s širokým spektrem využití pro potlačení více než 18 druhů chorob. Primární i sekundární plísňová napadení, bakteriální infekce sliznic, léčba mechanických zranění, parazitární infekce kožní i žaberní atd. Nepostradatelný prostředek pro každé akvárium. 20 ml přípravku je určeno na 800 l akvarijní vody.

×

Novinky

artemie
Zde uvádíme zajímavé novinky.
×

TETRA RUBIN

TETRA
TETRA - krmiva vysoké kvality .


Kompletní krmivo pro akvarijní ryby. Zlepšení intenzity zbarvení lze pozorovat už po dvoutýdenní aplikaci krmiva. Obsahuje stabilní množství vitamínu C.
Krmný návod: krmte několikrát denně malé množství.

Složení: ryby a výrobky z ryb, obiloviny, sušené krmné kvasnice, měkkýši a korýši, rostlinné bílkovinné extrakty, oleje a tuky, řasy, cukry (0,9% oligofruktóza), minerální látky.
Jakostní znaky: hrubé proteiny 46%, vlhkost 6%, hrubé oleje a tuky 11, hrubá vláknina 2%, vitamín A 40820 m.j./ kg, vitamín D3 2320 m.j./ kg, mangan 78 mg / kg, zinek 46 mg / kg, železo 30 mg / kg.

×

Hlídač hladiny

Akustický hlídač hladiny - odběr baterie 5 - 10 uA - nepotřebuje vypínač .

TETRA

Přístroj skladujeme v suchém neagresivním prostředí , nejlépe mimo pěstírnu . Pokud dojde ke zvlhnutí přístroje , vysoušíme pomalu , nepoužíváme fen a pod. Při dlouhodobém ponechání v příliš vlhkém prostředí hrozí vytvoření vnitřních vrstev plísní , které i po vysušení vždy rychle nasávají vlhkost a mohou ovlivňovat činnost přístroje .